Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nadchodzą podwyżki za ciepło w Sandomierzu. Ale są wyjątki. Kto nie zapłaci więcej?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Mówiąc  o konieczności podwyżek cen za ciepło, prezes Rafał Binięda posiłkował się wykresem, z którego wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat, ceny węgla wzrosły o 300 procent. Jeśli chodzi o ceny gazu, są to jeszcze większe kwoty. Są to wzrosty pięcio, sześciokrotne - dodał prezes.
Mówiąc o konieczności podwyżek cen za ciepło, prezes Rafał Binięda posiłkował się wykresem, z którego wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat, ceny węgla wzrosły o 300 procent. Jeśli chodzi o ceny gazu, są to jeszcze większe kwoty. Są to wzrosty pięcio, sześciokrotne - dodał prezes. Klaudia Tajs
Od 1 kwietnia Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu wprowadza nowe taryfy za ciepło. Mieszkańcy dwóch sandomierskich spółdzielni mieszkaniowych mogą spodziewać się wzrostu rachunków o 12 procent. Z kolei wyższych rachunków za ciepło nie powinni obawiać się mieszkańcy Starego Miasta oraz bloków przy ulicy Mickiewicza i Słowackiego, gdzie budynki ogrzewane są gazem.

Nadchodzą podwyżki za ciepło w Sandomierzu

Od 1 kwietnia Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu wprowadza nowe taryfy za ciepło

Rafał Binięda prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu zapowiadając nowe, wyższe stawki za ciepło podzielił odbiorców na cztery grupy. Dodał także, że na wzrost cen niewątpliwie wpłynął wzrost stawki VAT na ciepło o 15 procent, co miało miejsce w styczniu tego roku. - Jest to rzecz niezależna od nas, mieszkaniec musi za to zapłacić, jest to poza nami - tłumaczył prezes Binięda.

W przypadku największego odbiorcy ciepła Sandomierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wzrost cen w porównaniu do roku 2022, będzie na poziomie 10, a może nawet 12 procent. Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego, w prawobrzeżnej części Sandomierza zanotuje wzrost cen także w granicach 10 lub 12 procent.

- Stare miasto czyli kotłownie gazowe i mieszkańcy przy parku, na ulicy Słowackiego i Mickiewicza tam podwyżek nie będzie, ceny gazu są zagwarantowane do końca roku - wyjaśnia prezes Binięda. - Dla około 300 mieszkańców na nowym mieście, przy ulicy Maciejowskiego, którzy mają indywidualne ciepłomierze, i którzy rozliczają się z faktycznego zużycia, wzrost cen będzie w granicach 30 procent. Trzeba jednak zauważyć, że ci mieszkańcy mieli ceny na bardzo niskim poziomie. To wynikało stąd, że był indywidualny pomiar, nie było formy zaliczkowej.

Mówiąc o konieczności podwyżek cen za ciepło, prezes Rafał Binięda posiłkował się wykresem, z którego wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat, ceny węgla wzrosły o 300 procent.

- Dlatego wzrost w granicach 10 lub 20 procent uważam, że jest to sukces dla naszego przedsiębiorstwa - podsumował prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu. - Jeśli chodzi o ceny gazu, są to jeszcze większe kwoty. Są to wzrosty pięcio, sześciokrotne.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto