Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa wielka przebudowa sandomierskiej giełdy owocowo-warzywnej. Zobacz zdjęcia z placu budowy. Co zostanie zrobione?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W ramach trwającego remontu zostanie wdrożony  nowoczesny system kontroli wjazdu na plac. Pozwoli on zautomatyzować funkcjonowanie bram wjazdowych.
W ramach trwającego remontu zostanie wdrożony nowoczesny system kontroli wjazdu na plac. Pozwoli on zautomatyzować funkcjonowanie bram wjazdowych. Klaudia Tajs
Bardzo zaawansowane są prace remontowe giełdy owocowo - warzywnej w Sandomierzu. Teren giełdy, na której mimo trwających robót, prowadzony jest handel, został znacznie ograniczony. Remont potrwa do października i przyniesie wiele udogodnień i nowości.

Trwa przebudowa sandomierskiej giełdy. Jak idą prace?

Obecnie na placu targowym prowadzone są prace rozbiórkowe. Przestrzeń do handlu na targowisku została znacznie ograniczona.

Jak przypomina Janusz Stasiak, zastępca burmistrza Sandomierza, zgodnie z założeniem przetargu, zakres prac został podzielony na etapy. - Realizowany obecnie wariant przebudowy jest kluczową czynnością, która musi być tam realizowana w ściśle określonym zakresie oraz w uzgodnieniu z zarządcą targowiska - przyznaje Janusz Stasiak. - Chodzi o to, aby giełda działała. To etapowanie wyłącza kolejne fragmenty placu, ale handel jest zapewniony. W tej chwili zaawansowanie robót oceniam na około 15 procent. W zasadzie są to prace rozbiórkowe płyt ażurowych i zbrojenia.

Realizowany obecnie wariant przebudowy giełdy owocowo - warzywnej w Sandomierzu jest trzecim i znacznie okrojonym, po jaki sięgnął samorząd Sandomierza.

Pierwsza wersja zakładała budowę hali dla drobnych kupców. Koszt tego wariantu to ponad 45 milionów złotych.
Drugi wariant za około 30 milionów złotych, także odrzucony, zakładał budowę zadaszeń na ciągach handlowych wzdłuż dróg wewnętrznych. - Ten wariant niestety wprowadzał ograniczenia, ponieważ zadaszenia trzeba było czymś podtrzymać - tłumaczy Janusz Stasiak. - Plac targowy w Sandomierzu to około sześć hektarów. Rocznie wjeżdża tam 250 tysięcy pojazdów. To potężny rynek handlowy.

Wygrał najtańszy, trzeci wariant, który zakłada wymianę znacznej części powierzchni, uzbrojenie terenu w kanalizację burzową, modernizację głównych ciągów komunikacyjnych, na których jest kostka i płyty ażurowo - betonowe. Wariant ten zakłada także wymianę słupów oświetleniowych, kanalizacje burzową, kanalizację sanitarną oraz zasilanie energetyczne, z którym dotychczas był ogromny problem.

Wybudowane zostanie pomieszczenie sanitarno - biurowe, którym do tej pory zakład budżetowy nie dysponował. Powstaną także ogólnodostępne toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Zostanie wdrożony nowoczesny system kontroli wjazdu na plac. Pozwoli on zautomatyzować funkcjonowanie bram wjazdowych. Zgodnie z założeniem trzeciego wariantu na dotychczasowych zasadach będą działały punkty sprzedaży - budki.
Wykonane zostaną prace związane z ogrodzeniem, monitoringiem, nagłośnieniem placu. Prace potrwają do października tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto