Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszył remont ulicy Milberta w Sandomierzu. Uwaga kierowcy! Są utrudnienia. Do kiedy potrwa?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ruszył remont ulicy Milberta w Sandomierzu. Z przejazdu ulicą Milberta korzystają mieszkańcy dużego osiedla mieszkaniowego przy sandomierskim szpitalu. Remont potrwa do końca lipca.

Ruszył remont ulicy Milberta w Sandomierzu

Na remont ulicy Milberta czekano kilkadziesiąt lat. Jak mówi radna Kazimiera Bednarska, która mieszka przy sąsiedniej ulicy remont był konieczny ze względów poprawy bezpieczeństwa.

- Jest tu zakręt, na którym bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. Nawierzchnia ulicy przypomina szwajcarski ser. Przy ulicy powstaje osiedle domków jednorodzinnych, jest stacja ratownictwa medycznego, a w sąsiedztwie szpital. Jest to ulica, która ma bardzo wielu użytkowników. W przyszłości ma tu powstać filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc. Jest to teren inwestycyjny dla naszego miasta - - tłumaczy radna.

Początek robót drogowych założono w rejonie skrzyżowania z ulicą Kwiatkowskiego która jest Drogą Krajową 77, zaś koniec w rejonie skrzyżowania z drogą gminną ulicą Długą.

Główny zakres prac obejmuje remont nawierzchni asfaltowej jezdni. W ramach zadania zostanie także wykonany remont nawierzchni chodników; zostanie zamontowane także nowe oznakowanie pionowe, wymalowane zostanie oznakowanie poziome ulicy - w tym przejścia dla pieszych, zamontowane zostaną nowe progi zwalniające.

Zobacz galerię zdjęć z ulicy Milberta w Sandomierzu

Na realizację zadania gmina otrzymała dotację w kwocie 1 miliona 107 tysięcy złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowity koszt brutto robót budowlanych wynosi 1 milion 784 tysięcy złotych.

Pozyskane dofinansowanie pozwoli nam na wykonanie kompleksowego remontu ulicy co niewątpliwie poprawi warunki komunikacyjne w jej rejonie nie tylko dla mieszkańców ale także dla wszystkich osób wykorzystujących ulicę jako dojazd do placówki szpitala.

Umowę na wykonanie zadania władze Sandomierza podpisały z wykonawcą w listopadzie ubiegłego roku.
https://sandomierz.naszemiasto.pl/ulica-milberta-w-sandomierzu-do-remontu-burmistrz-podpisal/ar/c1-9539293

Termin realizacji zadania wynosi do 300 dni od daty podpisania umowy jednak wykonawca firma WOD-BUD z Kraśnika zapewniła, że zadanie postara się wykonać do czerwca. - Bardzo dziękuję moim pracownikom za pracę włożoną w pozyskanie środków, przygotowanie inwestycji oraz postępowania przetargowego - dodał burmistrz Marcin Marzec.

Remont ulicy jest kolejną z inwestycji na którą gmina Sandomierz pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz galerię zdjęć z ulicy Milberta w Sandomierzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto