MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo Sandomierskich Radiotechników w Sandomierzu oficjalnie otwarte. Piękna uroczystość z wojskową oprawą

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 12 lat
Przy wojskowej oprawie w piątek, 5 stycznia w Sandomierzu uroczyście otwarto Rondo Sandomierskich Radiotechników. Leżące u zbiegu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada zmodernizowane rondo to wspólna inwestycja zrealizowana przez władze miasta i powiatu przy współpracy z dowództwem 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego.

Rondo Sandomierskich Radiotechników oficjalnie otwarte

Odremontowane rondo prezentuje się imponująco. Na granitowym cokole widnieje napis „3. Sandomierski Batalion Radiotechniczny” . Ta nazwa została nadana przez radnych Sandomierza. Jest także symbol orzełka i sandomierskiej jednostki. Nad opracowaniem projektu oryginalnej instalacji ronda pracowała społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Prace przy przebudowie ruszyły jesienią zeszłego roku. Informowaliśmy o nich na bieżąco:

Otwarcie ronda miało bardzo uroczysty charakter. Orkiestra wojskowa z Rzeszowa odegra Marsz Radiotechników i Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

W uroczystym otwarciu ronda oprócz władz samorządowych uczestniczyli przedstawiciele 3. Batalionu Radiotechnicznego. Przyszli także mieszkańcy, którzy z zainteresowali obserwowali ceremonię otwarcia.

Starosta Marcin Piwnik przypomniał, że wraz z otwarciem ronda, otwierana jest zmodernizowana ulica Wojska Polskiego. Starosta dodał także, że do zmodernizowania ronda przyczyniło się trzech dowódców sandomierskiej jednostki.

- Zaczęło się od tego, że podpułkownik Paweł Czajkowski wystąpił do Rady Miasta Sandomierza z inicjatywą, by rondo miało nazwę „Rondo Sandomierskich Radiotechników” – przypomniał starosta. - Rada Miasta uchwaliła stosowna uchwałę . Następnie kolejny dowódca jednostki podpułkownik Grzegorz Kobylarz wspólnie z powiatem sandomierskim i miastem Sandomierz przyczynił się do tego, że to rondo powstało. Dziś jest ze mną kolejny dowódca jednostki ppłk Wojciech Kuśmierczyk, który to rondo otwiera.

Marcin Marzec burmistrz Sandomierza dodał, że cieszy się z tego, że trwające dłuższy czas rozmowy ze starostą na temat poprawy wizerunku ronda, zakończyły się pozytywnie i rondo prezentuje się imponująco. - Szukaliśmy sposobu, jak to rondo, które istniało, a wyglądało nienajlepiej poprawić – dodał Marcin Marzec.

- Jak poprawić rondo, które leży na skrzyżowaniu ulicy miejskiej i powiatowej. Na szczęście w 2019 roku w sprawę włączyło się wojsko i 9 maja Rada Miasta Sandomierza podjęła uchwałę o nadaniu nazwy Ronda Radiotechników. Myślę, że to w znaczący sposób przyspieszyło działania nasze – samorządowców.

Przebudowa ronda kosztowała ponad 903 tysięcy złotych. Aż 740 tysięcy złotych pochodziło z Polskiego Ładu. Pozostałe pieniądze po połowie przekazały miasto i powiat.

Zobaczcie zdjęcia z Ronda Sandomierskich Radiotechników

Przebudowa ronda to część większej inwestycji poprawy dróg powiatowych w Sandomierzu. Wcześniej zmodernizowano ulicę Różaną.

Ostatnio wyremontowano ulicę Wojska Polskiego.

Rondo najazdowe działa od stycznia 2018 roku. Wraz z pojawieniem się obręczy z kostki, w środku której stanęły donice z kwiatami pojawiły się problemy, bo co jakiś czas, obręcz jest przerywana przez najeżdżające samochody a kostka przesuwana i rozjeżdżana. Po wielu próbach uporządkowania terenu, od dłuższego czasu wokół donic panował nieład. Widok drażnił kierowców, którzy zwracali uwagę, że rondo przy dworcu PKS w takim stanie to nie najlepsza wizytówka miasta, które stawia na turystykę. Mieszkańcy od dawna sugerowali, że jeśli miasta nie stać na przeprowadzenie kosztownych prac remontowych, wystarczy rozebrać obręcz, a estetyka miejsca znacznie poprawi się. Obecnie rondo ma nowy wygląd.

Zobaczcie zdjęcia z Ronda Sandomierskich Radiotechników

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto