MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niebieski marsz w Sandomierzu. Ponad 200 osób solidaryzowało się z chorymi na autyzm. Zobacz zdjęcia i film

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 7 lat
Pod hasłem „Własne potrzeby wspólna sprawa” w Sandomierzu zorganizowano obchody Światowego Dnia Autyzmu. Ulicami miasta przeszedł niebieski marsz, w którym brało udział ponad 200 osób. Wydarzenie zorganizował sandomierski Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny „Radość Życia” prowadzony przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W Sandomierzu podsumowano obchody światowego miesiąca wiedzy na temat autyzmu

Niebieski happening, na który organizatorzy zaprosili rodziców, uczniów i przedszkolaki był podsumowaniem Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, a jego celem było skoncentrowanie na problemach i potrzebach osób, które chorują na autyzm.

Maria Butkowska, wicedyrektor Ośrodka „Radość Życia” koleiny raz przypomniała uczestnikom wydarzenia, że autyzm nie jest chorobą. - Autyzm jest odmienną ścieżką rozwoju - powiedziała Maria Butkowska. - Nie jest on wyborem. To spotkało te osoby w ich życiu. To są osoby, które różnie funkcjonują, ale wszystkie mają takie same prawa jak my. Są wyjątkowi, piękni utalentowani i potrzebują codziennego wsparcia. Myślę, że dzięki temu możemy zmieniać ich życie i ich rodzin na lepsze. Ośrodek nasz od wielu lat włącza się w działania zwiększające świadomość społeczną o tym zaburzeniu. Pokazujemy osoby z autyzmem tak jak na to zasługują, jako wartościowych i pełnoprawnych uczestników życia społecznego.

Uczestnikom towarzyszył burmistrz Marcin Marzec, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz mieszkańcy. Obecna była także drużyna zuchowa Złote Orły działająca przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

Po nabożeństwie i przemarszu, na Rynku Starego Miasta, uczestnicy utworzyli łańcuch przyjaźni i solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm oraz wypuścili do nieba niebieskie balony.

Na Rynku Starego Miasta, uczestnicy utworzyli łańcuch przyjaźni i solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm. Podopieczni przedstawili ciekawy program artystyczny.
Było dużo śpiewu, tańca i uśmiechów. Uczestnicy wydarzenia mogli także obejrzeć wystawę zdjęć podopiecznych sandomierskiego ośrodka

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym "Radość Życia" w Sandomierzu pod opiekę ponad 160 uczniów. W przedszkolu autyzm stwierdzono u 25 dzieci, szkole podstawowej autyzm stwierdzono u 52 uczniów. W szkole przysposabiającej do pracy z autyzmem jest 10 osób. Autyzm stwierdzono także u osób powyżej 25 roku życia korzystających z rehabilitacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto