Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ktoś podrzuca odpady do cmentarnych kontenerów w Sandomierzu. Zarządca nekropolii apeluje o wzmożone kontrole

Klaudia Tajs
Dzikie wysypiska powstają w cmentarnych kontenerach w Sandomierzu. Zarządca nekropolii apeluje  do władz miasta o wzmożone kontrole
Dzikie wysypiska powstają w cmentarnych kontenerach w Sandomierzu. Zarządca nekropolii apeluje do władz miasta o wzmożone kontrole PGKIM Sandomierz
Kontenery stojące na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Lubelskiej w Sandomierzu stały się miejscem zsypu dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. W kontenerach zamiast wypalonych zniczy czy suchych wiązanek, można znaleźć gruz i odpady z lokali gastronomicznych, i sklepów spożywczych. Podrzuconych śmieci przybywa w zastraszającym tempie dlatego zarządca alarmuje, że niebawem zabraknie w nich miejsca dla cmentarnych odpadów.

Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, zarządca Cmentarza Komunalnego mówi, że specyfika odpadów trafiających do cmentarnych kontenerów jest bardzo różnorodna i zaskakująca. - Dostrzegamy, że do sześciu kontenerów stojących na terenie cmentarza podrzucane są notorycznie rzeczy, które nie są związane z działalnością cmentarza - mówi Piotr Sołtyk. - To duże kartony, gruz, odpady w workach, stare meble. To różnego rodzaju odpady zmieszane. Ponieważ kontrola nad gospodarką odpadami jest zadaniem należącym do miasta, apeluję do władz Sandomierza, aby przyjrzały się temu procederowi, którego nie można nazwać inaczej, jak tylko podrzucaniem śmieci.

Prezes Piotr Sołtyk przypomina, że po zmianie przepisów prawnych, pracownicy straży miejskiej mają możliwość kontroli segregacji odpadów komunalnych.

Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza zapewnia, że straż miejska w Sandomierzu systematycznie prowadzi kontrole dotyczące zagospodarowania odpadów komunalnych zarówno w domach jednorodzinnych, jak też wśród przedsiębiorców. Kolejne kontrole przeprowadzane będą od pierwszego października. - Będzie to szeroko zakrojone działanie. Jednocześnie prowadzone będą kontrole umów i rachunków na odbiór nieczystości płynnych na posesjach nie skanalizowanych - wyjaśnia rzecznik. - Prowadzona będzie weryfikacja ilości osób zamieszkałych w nieruchomościach na podstawie złożonych deklaracji na odbiór nieczystości stałych. Taka deklaracja będzie również weryfikowana wśród przedsiębiorców. Strażnicy sprawdzą też czym palimy w piecach oraz jaki opał został zgromadzony przez mieszkańców. Straż Miejska będzie wykonywać działania co do których jest uprawniona. Przypominam, że strażnicy mają prawo wejścia na posesję prywatną w godzinach od 6 do 22 a na teren przedsiębiorstw 24 godziny na dobę.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto