Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znane osoby kwestują na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu. Zobacz zdjęcia

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Cezary Łutowicz kwestuje, profesor Stanisław Adamczak wrzuca
Cezary Łutowicz kwestuje, profesor Stanisław Adamczak wrzuca
Kwesty prowadzone przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu trwają już od soboty 30 października i są prowadzone na trzech cmentarzach: katedralnym, świętopawelskim i komunalnym. We wtorek 1 listopada na cmentarzu katedralny mnóstwo osób wrzucali pieniądze do puszek. Kwestowało wiele znanych osób

Kwesty na cmentarz w Sandomierzu

Wśród kwestujących we wtorek była Aneta Dobroch słynna w całej Polsce mistrzyni ceremonii pogrzebowych, profesorowie z Collegium Gostomianum Agnieszka i Waldemar Bialousz, przewodniczący radny miasta Wojciech czerwiec

Pieniądze zbierają członkowie i sympatycy stowarzyszenia, uczniowie i nauczyciele sandomierskich szkół, radni. Kwestujący rozdają darczyńcom broszury na temat działalności Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego oraz okolicznościowe naklejki.

W gronie kwestujących od kilku lat są także młodzież i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. W poniedziałek, przy głównej bramie Cmentarza Katedralnego o wsparcie na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków prosiły panie Diana i Elżbieta. - Puszki powoli zapełniają się, co nas bardzo cieszy - przyznały nauczycielki.

Przy głównym wejściu na Cmentarz Katedralny kwestowała także pani Kinga z synem Kacprem.
Datki z kwesta pozwalają zarządowi stowarzyszenia na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki ubiegłorocznej zbiórce za łączną kwotę ponad ponad 60 tysięcy złotych - w tym datki z ubiegłorocznej kwesty 21 tysięcy 993 złote i 90 groszy, na Cmentarzu Katedralnym udało się przeprowadzić prace konserwatorskie i zabezpieczające na czterech nagrobkach. To nagrobek rodziny Jaworskich z 1844 roku w sektorze II; nagrobek n/n w formie dużego krzyża w sektorze III; nagrobek Petra Pawłowicza Protopopowa z 1884 roku w sektorze V oraz nagrobek rodziny Wróblewskich z 1852 roku w sektorze III.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto