MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe stypendia wręczono w sandomierskiej „Marmoladzie”. Wiemy kto nagrodził zdolną młodzież

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 16 lat
Weronika Misiur i Bartłomiej Mazurek, to pierwsi uczniowie, którzy w historii Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu odebrali stypendia ufundowane przez Klub Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada”. Stypendium to jednorazowa pomoc finansowa w wysokości tysiąca złotych, dzięki której młodzież może rozwinąć swoje zainteresowania i pasje.

Wyjątkowe stypendia wręczono w sandomierskiej „Marmoladzie”

O pomyśle i idei przyznania stypendiów podczas poniedziałkowej uroczystości w siedzibie szkoły mówił Zbigniew Pałacha, absolwent Technikum Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Sandomierzu, uczeń w latach 1964 – 1969.

- Rok temu było 75-lecie naszej wspaniałej szkoły – przypomniał Zbigniew Pałacha - W niedzielę, pierwszego października, tuż po głównych uroczystościach zebraliśmy się w szkolnej auli i podjęliśmy wspólną decyzję o utworzeniu stypendium, które byłoby motywacją dla zdolnych i logicznie myślących uczniów. Udało nam się. Wartość stypendium zależy od tego ile zostanie wpłaconych pieniędzy. W tym roku przyznano dwa stypendia. Wynosi ono tysiąc złotych dla każdej z osób - mówił.

Wręczenie stypendiów odbyło się w ramach spotkania „Pasja i Sukces”, które już dwukrotnie odbywa się w murach placówki, a na którym o swoich pasjach mówią byli absolwenci.

Zobaczcie galerię zdjęć z wręczenia stypendiów w "Sandomierskiej Marmoladzie"

- To także wyjątkowa okazja, bo dziś zostaną wręczone po raz pierwszy nagrody ufundowane przez absolwentów dla uczniów mających szczególne osiągnięcia dydaktyczne lub w innych dziedzinach – tłumaczyła - Bogusława Chruściel zastępca dyrektora w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. - Te nagrody są także nobilitujące dla pozostałych uczniów, bo uczniowie, którzy uzyskują wysokie wyniki w zakresie dydaktyki mogą otrzymać stypendium Prezesa rady Ministrów. Natomiast ci, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania mogą uzyskać stypendium Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada” - dodawała.

Weronika Misiur jest uczennicą piątej klasy Technikum Gastronomicznego przyznaje, że jej pasją jest gotowanie, dlatego wybór padł na tę, a nie inną szkołę. Weronika jest także uzdolniona plastycznie. - Bardzo lubię gotować, ale mam też inne pasje – powiedziała o sobie. - Uwielbiam czytać książki, interesuję się muzyką. To stypendium to także nagroda za dobre wyniki w nauce. Moja średnia ocen w zeszłym roku wynosiła cztery i pół. Pieniądze planuję przeznaczyć na zakup tabletu w celu nauki i robienia notatek, bo bardzo by mi to ułatwiło naukę - dodała.

Z kolei Bartłomiej Mazurek, uczeń klasy maturalnej o profilu wojskowo - sportowym w Liceum Ogólnokształcącym interesuje się służbami mundurowymi z naciskiem na straż pożarną i wojsko. - U mnie w rodzinie z pokolenia na pokolenie należy się do służby strażackiej – przyznał Bartłomiej. - Moim ulubionym przedmiotem jest edukacja wojskowa, ze względu na moje zamiłowanie do służb mundurowych. Pieniądze przeznaczę na swój dalszy rozwój - dodał.

Zobaczcie galerię zdjęć z wręczenia stypendiów w "Sandomierskiej Marmoladzie"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto