MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Akcję zorganizowały licealistki. Zobacz zdjęcia i film

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
16 osób, w tym osoby spoza szkoły zarejestrowały się w bazie Dawców Szpiku Kostnego, dzięki całodziennej akcji prowadzonej dziś, w poniedziałek, 15 kwietnia w Sandomierzu. Akcję promocyjną Dawców Szpiku Kostnego prowadziły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, biorące udział w projekcie Cancer Academy wspólnie z Fundacją DKMS.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Uczennice Collegium Gostomianum uczestniczą w projekcie Cancer Academy, który realizują w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.W skład zespołu wchodzą Zofia Serafin, Julia Żmuda, Natalia Kowalska i Julia Kolera. Wszystkie są uczennicami Collegium Gostomianum.

Zofia Serafin jedna z z czterech uczestniczek projektu przyznała, że bardzo cieszy się, że akcja mogła odbyć się w jej szkole i liczyła na zgłoszenie się jak największej liczby dawców. - Dzisiejsza akcja to już ostatnie wydarzenie w ramach realizowanego przez nas projektu – przypomniała Zofia Serafin. - Największym naszym przedsięwzięciem było zorganizowanie warsztatów profilaktycznych na terenie powiatu sandomierskiego i opatowskiego, które przeprowadziłyśmy wspólnie z Sandomierskim Klubem Amazonek. Były także dwa duże spotkania na terenie Sandomierza zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Dużo interesujących treści tematycznych podczas trwania projektu zamieściłyśmy w Internecie.

Zobacz zdjęcia z akcji w Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Zainteresowanie akcją było duże. Już po godzinie ósmej, do stoiska w holu szkoły, podeszli mieszkańcy Sandomierza, którzy o możliwości zapisania się do bazy dawców dowiedzieli się z mediów.

Do bazy dawców wpisał się także burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, wicestarosta Paweł Niedźwiedź, były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Alex Szczyrba. Zapisali się nauczycieli oraz młodzież, która ukończyła 18 lat.

Joanna Kasprzak z klasy II, pomagała jako wolontariuszka. Przyznała, że tego typu akcja, to bardzo dobry pomysł, aby zachęcić innych do pomocy osobom chorującym na nowotwory krwi. - Jedna z naszych koleżanek przystąpiła do bazy danych i już jest zarejestrowana – powiedziała wolontariuszka.

Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Wystarczyło wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, potencjalny dawca otrzymał potwierdzenie rejestracji oraz kartę dawcy.

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu zaprosiła do rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych nie po raz ostatni. - Chcemy tę akcją wpisać w kalendarza corocznych wydarzeń – zapowiedziała Joanna Pieronkiewicz Szpernal, dyrektor szkoły. - Zawsze późną wiosną będziemy kontynuować tę akcję.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnokrajowej Olimpiady Zwolnieni z Teorii pt. Cancer Academy i kończy się 16 kwietnia. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto