MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sandomierz planuje kupić budynek hotelu przy ulicy Browarnej. Znamy ciekawe plany na zagospodarowanie. Zobacz wideo i zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 12 lat
- Sandomierskie Centrum Kultury może mieć nową siedzibę w budynku, który od lat stoi pusty – zapowiada Marcin Marzec burmistrz Sandomierza. Obiekt, o którym wspomina gospodarz Królewskiego Miasta to hotelowy budynek przy ulicy Browarnej. Budynek od kilku lat stoi wystawiony na sprzedaż, a jego kubatura i położenie, zdaniem burmistrza idealnie nadają się na potrzeby miasta.

Władze Sandomierza planują kupić budynek hotelu przy ulicy Browarnej

Budynek przy ulicy Browarnej to niedokończony hotel, który od kilku lat wystawiony jest na sprzedaż. O pomyśle na zakup informowaliśmy na bieżąco.

Zdaniem burmistrza Sandomierza Marcina Marca pojawienie się nowej perspektywy finansowania inwestycji przez Unię Europejską to doskonały moment na kupno i zagospodarowanie budynku na potrzeby miasta. - Dużo słyszymy o pieniądzach z Unii, które powinny zostać uruchomione już niebawem. Dlatego uważam, że należy wrócić do pomysłu zagospodarowania obiektu pod siedzibę Sandomierskiego Centrum Kultury. To duży budynek z ogromnymi możliwościami zagospodarowania – wyjaśnia Marcin Marzec.

Zobacz w galerii zdjęć hotel przy Browarnej w Sandomierzu:

Niewykończony hotel przy ulicy Browarnej w Sandomierzu to obiekt z pełnym zapleczem turystyczno - gastronomicznym, parkingiem i przepięknym widokiem na miasto i Wisłę. Zajmuje obszar 200 metrów kwadratowych. Mieszczą się w nim restauracje oraz dwa centra konferencyjne, miejsce pod basen oraz specjalnie przygotowane miejsce pod spa. Jest wykończony w 95 procentach. Kubatura pozwoliłaby w pełni zaspokoić potrzeby Sandomierskiego Centrum Kultury, który zajmuje niewielkie pomieszczenia w Rynku obok Centrum Informacji Turystycznej.

- Budynek wymaga oczywiście zmiany wnętrza, ale jestem przekonany, że spełnia wszelkie wymogi do tego, aby powstała tam duża sala widowiskowa oraz miejsca dla przeróżnych sekcji prowadzonych przez Sandomierskie Centrum Kultury. Obiekt umożliwi także rozszerzenie oferty noclegowej, którą de facto instytucja już prowadzi. Bardzo chcę, aby Sandomierskie Centrum Kultury było niezależne finansowo i zarabiało na swoją działalność - dodaje Marcin Marzec.

Sandomierskie Centrum Kultury w tym obiekcie doskonale spełniałoby ideę tak zwanego trzeciego miejsca, czyli przestrzeni która poza domem i pracą pozwala aktywnie spędzać czas i rozwijać się.

W budynku przy Browarnej, jak zapowiada Marcin Marzec swoja siedzibę miałyby także organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, które dziś mieszczą się w budynku należącym do gminy przy ulicy Mariackiej.

- Pomieszczenia mogłyby służyć amazonkom, diabetykom i seniorom. Mogłoby to być tak zwane trzecie miejsce. Poza miejscem naszego zamieszkania, miejscem pracy przestrzeń, którą chętnie byśmy odwiedzali w czasie wolnym – wyjaśnia burmistrz.

Do zagospodarowania pozostaje także dwuhektarowa działka należąca do gminy, którą można by przeznaczyć na ogród botaniczny. - Ogród na pewno wzbogaciłby on naszą ofertę turystyczną i doskonale wpisałby się w krajobraz centrum miasta.
Myśląc o rozwoju Sandomierza widzę przede wszystkim kompleksowe rozwiązania, które będą przynosić dochód, uzupełniać braki, wnosząc jednocześnie ciekawą wartość dodaną.

Obecnie burmistrz przymierza się do zlecenia rzeczoznawcy wykonania wyceny obiektu oraz oceny ekspertów z zakresu aranżacji obiektu pod wymagania stowarzyszeń i Sandomierskiego Centrum Kultury. - Uważam, że ta inwestycja będzie przede wszystkim miastotwórcza i przysłuży się mieszkańcom Sandomierza.

Właścicielem obiektu przy ulicy Browarnej jest przedsiębiorca z Lublina, który jak mówi burmistrz przeniósł swoją działalność w rejon Karpacza.

Zobacz w galerii zdjęć hotel przy Browarnej w Sandomierzu:

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto