Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Szkole Podstawowej numer 1 w Sandomierzu obchodzono Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika. Były ciekawe wydarzenia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Uczniowie klasy VI b i VIII a wykonali piosenki o kosmosie, zaprezentowali układy taneczne, nawiązujące do ruchu planet wokół Słońca, co miało symbolicznie odzwierciedlać odkrycia astronomiczne Kopernika. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Uczniowie klasy VI b i VIII a wykonali piosenki o kosmosie, zaprezentowali układy taneczne, nawiązujące do ruchu planet wokół Słońca, co miało symbolicznie odzwierciedlać odkrycia astronomiczne Kopernika. Więcej na kolejnych zdjęciach. Fb SP nr 1
Apel, projekcje filmowe i konkursy poświęcono Mikołajowi Kopernikowi, który patronuje Szkole Podstawowej numer 1 w Sandomierzu.

W Szkole Podstawowej numer 1 w Sandomierzu obchodzono Dzień Patrona

Luty jest miesiącem, w którym społeczność Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu obchodzi "Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika".

Z tej okazji było przedstawienie pt. " Mikołaj Kopernik wstrzymuje słońce" na , które przybyły zaproszone sześciolatki z Przedszkola nr 1. Zorganizowany również został konkurs plastyczny, techniczny i literacki, a przedstawiciele klas I-III wzięli udział w DECOR-PIERNIK-ART - zajęciach dekorowania piernikowego popiersia Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klasy VI b i VIII a wykonali piosenki o kosmosie, zaprezentowali układy taneczne, nawiązujące do ruchu planet wokół Słońca, co miało symbolicznie odzwierciedlać odkrycia astronomiczne Kopernika. Nie zabrakło także dynamicznych scen, na których uczniowie jeździli na rolkach.

Dzień patrona to także okazja do rozstrzygnięcia konkursów plastycznych i literackich poświęconych Mikołajowi Kopernikowi podczas uroczystego apelu, na którym uczniowie obejrzeli również tematyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów starszych klas.

Przedstawienie było nie tylko okazją do przypomnienia postaci Mikołaja Kopernika, ale także do eksploracji tajemnic kosmosu poprzez muzykę i taniec. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, co z pewnością przyczyniło się do pozytywnego przeżycia tego wydarzenia przez wszystkich uczestników.

Dyrektor szkoły Marcin Sykucki wspólnie z nauczycielami pogratulował uczestnikom i zwycięzcom konkursów.

Zobacz galerię zdjęć z Dnia Patrona w Szkole Podstawowej numer 1 w Sandomierzu

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto