Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzyczne atrakcje w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Były ludowe piosenki i biesiadne przyśpiewki oraz tańce. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Gościem ostatniego spotkania był zespół "Stalowianki", działający przy Gminnym Centrum Kultury w Grębowie. Panie przypomniały biesiadne i ludowe przyśpiewki.
Gościem ostatniego spotkania był zespół "Stalowianki", działający przy Gminnym Centrum Kultury w Grębowie. Panie przypomniały biesiadne i ludowe przyśpiewki. archiwum DPS Sandomierz
Koncertem zespołu „Stalowianki” mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu podsumowali cykl spotkań pod nazwą. „Terapia dźwiękiem i wszystko gra!”. Spotkania z muzyką i śpiewem zorganizowano w ramach projektu "Nowoczesne, pozafarmakologiczne metody terapeutyczne w walce z demencją", który zorganizowano dzięki wsparciu sandomierskiego starostwa.

Gościem ostatniego spotkania był zespół "Stalowianki", działający przy Gminnym Centrum Kultury w Grębowie. Panie przypomniały biesiadne i ludowe przyśpiewki. Były także wspólne tańce z mieszkańcami.

Dotacja z powiatu sandomierskiego pozwoliła na organizację trzech spotkań. Wcześniej w placówce gościł kabaret "Ale Babki" oraz zespół "Kalina". Podczas muzycznych spotkań cała muzyka tworzona była na żywo. Dzięki temu mogła być dostosowana do aktualnych potrzeb jej uczestników. Mieszkańcy mogli pozostać słuchaczami lub aktywnie włączyć się do muzykowania poprzez śpiew czy ruch.

Celem projektu była poprawa zdrowia pacjenta i jakości życia na poziomie fizycznym, emocjonalnym i poznawczym. Stwarzając dogodne warunki do prowadzenia terapii, organizatorzy zachęcali mieszkańców do ponownej aktywności, co w efekcie przyczyniło się do ogólnej poprawy kondycji psychofizycznej oraz jakości i komfortu życia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, w którym obecnie przebywa ponad 90 osób.

Spotkania z muzyką realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech Seniora” przy finansowym wsparciu Powiatu Sandomierskiego.

Zobacz zdjęcia

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto