Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku-Kamiennej na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Skarżysku-Kamiennej podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- BOGUCKI Arkadiusz Józef - KWW MARKA MATERKA 2024: 65,14% (9 634 głosów)
- CIOK Adam - KWW SAMORZĄD24: 34,86% (5 155 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Skarżysku-Kamiennej podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- CIOK Adam - KWW SAMORZĄD24: 25,57% (4 499 głosów)
- BOGUCKI Arkadiusz Józef - KWW MARKA MATERKA 2024: 22,26% (3 918 głosów)
- BODO Mariusz - KWW PROJEKT SKARŻYSKO: 21,79% (3 834 głosów)
- NIZIOŁEK Jarosław Cezary - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 18,32% (3 224 głosów)
- NOWEK Karolina Agata - KWW KAROLINY NOWEK: 9,3% (1 636 głosów)
- ZALEGA Dariusz Henryk - KKW LEWICA: 2,77% (487 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUNA Mateusz Piotr: pozycja 1 : 8,84% (379 głosów)
- SOKÓŁ Konrad Leszek: pozycja 2 : 5,04% (216 głosów)
- KOŁOMAŃSKA Renata: pozycja 3 : 2,08% (89 głosów)
- MAJ Anna Teresa: pozycja 4 : 1,82% (78 głosów)
- LISOWSKA Anna Monika: pozycja 5 : 0,93% (40 głosów)
- WINIARSKI Piotr Marek: pozycja 6 : 0,49% (21 głosów)
- STANISZEWSKI Mariusz Sylwester: pozycja 7 : 0,51% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ZIELIŃSKA Renata Agnieszka: pozycja 1 : 1,68% (72 głosów)
- SZYMAŃSKI Rafał Artur: pozycja 2 : 0,47% (20 głosów)
- KUKLIŃSKA Wiktoria Zofia: pozycja 3 : 0,23% (10 głosów)
- KAMIŃSKI Andrzej: pozycja 4 : 0,05% (2 głosów)
- ZDZIECH Marcin Paweł: pozycja 5 : 0,09% (4 głosów)
- WIELGOSZ Robert Henryk: pozycja 6 : 0,12% (5 głosów)
- ŚLIWA Grażyna Ewa: pozycja 7 : 0,05% (2 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CZARNOTA Danuta: pozycja 1 : 0,96% (41 głosów)
- TARABASZ Zygmunt Edmund: pozycja 2 : 0,42% (18 głosów)
- PAJĄK Aleksandra Elżbieta: pozycja 3 : 0,14% (6 głosów)
- WYRZYKOWSKI Paweł Piotr: pozycja 4 : 0,47% (20 głosów)
- KOSTRZEWA Kamil Andrzej: pozycja 5 : 0,21% (9 głosów)
- ZABIEGŁO Maria Magdalena: pozycja 6 : 0,58% (25 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PELA Renata: pozycja 1 : 9,12% (391 głosów)
- MARECKI Cezary Marek: pozycja 2 : 1,52% (65 głosów)
- JANTA Iwona Aneta: pozycja 3 : 1,87% (80 głosów)
- WÓJTOWICZ Jarosław Henryk: pozycja 4 : 1,26% (54 głosów)
- MADEJ Artur Witold: pozycja 5 : 0,61% (26 głosów)
- JARZĄBEK Katarzyna Olga: pozycja 6 : 0,63% (27 głosów)
- JAROS Tadeusz Władysław: pozycja 7 : 1,98% (85 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD24:
- CIOK Adam: pozycja 1 : 11,65% (499 głosów)
- CIOK Bogusław Jerzy: pozycja 2 : 6,51% (279 głosów)
- NURKOWSKA Aneta: pozycja 3 : 4,53% (194 głosów)
- WOJTASZEWSKA Marta Ewelina: pozycja 4 : 0,21% (9 głosów)
- ŻMIJEWSKI Przemysław: pozycja 5 : 1,56% (67 głosów)
- JAROSIŃSKA Martyna: pozycja 6 : 0,54% (23 głosów)
- TARASIŃSKI Jarosław Krzysztof: pozycja 7 : 2,22% (95 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA MATERKA 2024:
- WARSZAWA Ewa Justyna: pozycja 1 : 5,9% (253 głosów)
- MICHALCZEWSKA Ewa Monika: pozycja 2 : 2,31% (99 głosów)
- ZARYCHTA Dariusz Adam: pozycja 3 : 2,36% (101 głosów)
- KLIMEK Agata: pozycja 4 : 0,82% (35 głosów)
- MIERNIK Artur Michał: pozycja 5 : 1,73% (74 głosów)
- FLISIAK Kacper Kamil: pozycja 6 : 0,12% (5 głosów)
- NOWAK Paweł Jacek: pozycja 7 : 1% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY NOWEK:
- MAĆKOWIAK Martyna Katarzyna: pozycja 1 : 2,1% (90 głosów)
- KAMIŃSKA Małgorzata: pozycja 2 : 1,26% (54 głosów)
- SIERADZKA Katarzyna Ilona: pozycja 3 : 0,4% (17 głosów)
- WARYCH Sebastian Ryszard: pozycja 4 : 0,4% (17 głosów)
- OZIĘMBŁOWSKA Joanna: pozycja 5 : 0,16% (7 głosów)
- PIETRKIEWICZ Bartłomiej Przemysław: pozycja 6 : 0,77% (33 głosów)
- MARCHEWKA Paweł Szczepan: pozycja 7 : 0,07% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT SKARŻYSKO:
- SOBOŃ Jakub Wojciech: pozycja 1 : 1,63% (70 głosów)
- JEZIORSKA Iwona Monika: pozycja 2 : 1,49% (64 głosów)
- KIERES Barbara: pozycja 3 : 1,98% (85 głosów)
- LEŚNIEWSKI Sławomir Grzegorz: pozycja 4 : 0,37% (16 głosów)
- CZERWIŃSKA Bernadeta Agnieszka: pozycja 5 : 0,09% (4 głosów)
- PICHETA-SNOCHOWSKA Joanna Weronika: pozycja 6 : 0,12% (5 głosów)
- STEMPNOWSKI Richard Henry: pozycja 7 : 0,37% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA 2024:
- JĘDRZEJCZYK Małgorzata Magdalena: pozycja 1 : 3,24% (139 głosów)
- ŻUK Grzegorz: pozycja 2 : 0,75% (32 głosów)
- DĄBROWSKA Karolina Ewa: pozycja 3 : 0,14% (6 głosów)
- OBWARZANEK Sylwester Szczepan: pozycja 4 : 0,14% (6 głosów)
- JAROMIN Patryk Artur: pozycja 5 : 0,12% (5 głosów)
- OCIAS Marcin: pozycja 6 : 0,28% (12 głosów)
- KUBALSKA Renata: pozycja 7 : 0,49% (21 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAŁKUS Grzegorz Kazimierz: pozycja 1 : 9,01% (350 głosów)
- JANOWSKI Piotr Edward: pozycja 2 : 3,76% (146 głosów)
- KWIETNIEWSKA Zofia: pozycja 3 : 2,42% (94 głosów)
- STACHERA Ewa Mirosława: pozycja 4 : 1,6% (62 głosów)
- BORYS Jacek: pozycja 5 : 0,59% (23 głosów)
- GARBALA Wanda: pozycja 6 : 0,54% (21 głosów)
- KANONIUK Maciej Edward: pozycja 7 : 2,63% (102 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ZYCH Sebastian: pozycja 1 : 1,06% (41 głosów)
- BRZEZIŃSKA Ewelina Agnieszka: pozycja 2 : 0,39% (15 głosów)
- MARKIEWICZ Gertruda Maria: pozycja 3 : 0,15% (6 głosów)
- KOWAL Iwona: pozycja 4 : 0,26% (10 głosów)
- GIERAK Damian Albert: pozycja 5 : 0,08% (3 głosów)
- CICHOŃ Damian Mariusz: pozycja 6 : 0,49% (19 głosów)
- SAFIAN Jacek Witold: pozycja 7 : 0,05% (2 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KSIĄŻEK Beata: pozycja 1 : 1,18% (46 głosów)
- GRZEGORSKA Małgorzata: pozycja 2 : 0,23% (9 głosów)
- MAREK Kacper Arkadiusz: pozycja 3 : 0,36% (14 głosów)
- BIENIEK Natalia: pozycja 4 : 0,21% (8 głosów)
- JANUSZEK Mateusz: pozycja 5 : 0,15% (6 głosów)
- KISIEL Jakub: pozycja 6 : 0,1% (4 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NIZIOŁEK Jarosław Cezary: pozycja 1 : 12,05% (468 głosów)
- ROMANOWSKA Joanna Katarzyna: pozycja 2 : 3,89% (151 głosów)
- ANGELO Robert Andrzej: pozycja 3 : 0,77% (30 głosów)
- SKORUPA Andrzej Ryszard: pozycja 4 : 0,21% (8 głosów)
- ŻAK Elżbieta Zofia: pozycja 5 : 0,33% (13 głosów)
- DYNAREK Renata: pozycja 6 : 0,1% (4 głosów)
- WÓJTOWICZ Monika: pozycja 7 : 1% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD24:
- WARWAS Andrzej: pozycja 1 : 5,95% (231 głosów)
- SOKOŁOWSKI Rafał Zbigniew: pozycja 2 : 2,29% (89 głosów)
- KĘDZIERSKI Tomasz: pozycja 3 : 1,78% (69 głosów)
- NOWAK-STACHERA Agnieszka Wiktoria: pozycja 4 : 0,75% (29 głosów)
- ZIELIŃSKA Magdalena Anna: pozycja 5 : 1,08% (42 głosów)
- SŁAWIŃSKA Anna Maria: pozycja 6 : 0,62% (24 głosów)
- BUGAJSKI Paweł Dariusz: pozycja 7 : 6,1% (237 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA MATERKA 2024:
- BOGUCKI Arkadiusz Józef: pozycja 1 : 7,57% (294 głosów)
- SZWAJEWSKI Wiesław Mieczysław: pozycja 2 : 2,7% (105 głosów)
- DEKARCZYK Katarzyna: pozycja 3 : 2,24% (87 głosów)
- SEWERYN Krystian: pozycja 4 : 0,44% (17 głosów)
- MIERNIK Kamil: pozycja 5 : 1,39% (54 głosów)
- DŁUGOŁĘCKA Ewelina Emilia: pozycja 6 : 0,72% (28 głosów)
- CHYB Natalia Maria: pozycja 7 : 0,31% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY NOWEK:
- KRUPA Paweł Adam: pozycja 1 : 2,47% (96 głosów)
- CICHOŃ Remigiusz Andrzej: pozycja 2 : 0,77% (30 głosów)
- PALECZNY Jarosław: pozycja 3 : 1,18% (46 głosów)
- ZARYCHTA Agnieszka Aleksandra: pozycja 4 : 0,72% (28 głosów)
- SAFIAN Beata Maria: pozycja 5 : 0,28% (11 głosów)
- NOWORYCKI Rafał Janusz: pozycja 6 : 1,11% (43 głosów)
- MRÓZ Maria: pozycja 7 : 0,28% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT SKARŻYSKO:
- NIECZAJEW Ireneusz: pozycja 1 : 4,69% (182 głosów)
- STĘPNIAK Katarzyna Joanna: pozycja 2 : 1,57% (61 głosów)
- FERLEJ Bożena Iwona: pozycja 3 : 0,28% (11 głosów)
- KOTWICA Dorota: pozycja 4 : 0,49% (19 głosów)
- MĄKOSA Dawid Piotr: pozycja 5 : 0,26% (10 głosów)
- KOTWICA Paweł Michał: pozycja 6 : 0,41% (16 głosów)
- JĘDRZEJEWSKI Mariusz Grzegorz: pozycja 7 : 0,44% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA 2024:
- BRZEZIŃSKI Andrzej Sebastian: pozycja 1 : 2,42% (94 głosów)
- BILSKI Juliusz: pozycja 2 : 0,46% (18 głosów)
- UCIŃSKI Rafał: pozycja 3 : 3,63% (141 głosów)
- FIUTOWSKI Michał: pozycja 4 : 0,28% (11 głosów)
- WIDUŁA-NAWROT Karolina Małgorzata: pozycja 5 : 0,13% (5 głosów)
- NOWAK Izabela: pozycja 6 : 0,23% (9 głosów)
- NOWORYCKA Edyta Renata: pozycja 7 : 0,33% (13 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRZEZIŃSKI Piotr Jan: pozycja 1 : 10,71% (483 głosów)
- RANDLA Krzysztof: pozycja 2 : 6,47% (292 głosów)
- KRAKOWIAK Teresa: pozycja 3 : 1,77% (80 głosów)
- GOŁĄBEK Dorota Ewa: pozycja 4 : 1,84% (83 głosów)
- ŁUSZCZ Kinga: pozycja 5 : 0,47% (21 głosów)
- WARWAS Norbert Adam: pozycja 6 : 0,82% (37 głosów)
- KLIMEK Sławomir Stefan: pozycja 7 : 1,51% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- CIEŚLAK Jacek: pozycja 1 : 1,44% (65 głosów)
- MIERNIK Piotr Paweł: pozycja 2 : 0,38% (17 głosów)
- WINIARSKA Magdalena: pozycja 3 : 0,44% (20 głosów)
- CICHOŃ Sebastian: pozycja 4 : 0,38% (17 głosów)
- DZIOPA Oksana Ewa: pozycja 5 : 0,13% (6 głosów)
- DUDA Grzegorz Michał: pozycja 6 : 0,2% (9 głosów)
- KROGULEC Barbara Małgorzata: pozycja 7 : 0,16% (7 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŻAK Dominik Piotr: pozycja 1 : 2,2% (99 głosów)
- WYRZYKOWSKI Zbigniew Stanisław: pozycja 2 : 0,69% (31 głosów)
- MATYNIA Małgorzata Renata: pozycja 3 : 0,42% (19 głosów)
- ZYCH Dominika Barbara: pozycja 4 : 0,33% (15 głosów)
- KSIĄŻEK Krystian Maciej: pozycja 5 : 0,4% (18 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GIBASZEWSKI Mirosław Karol: pozycja 1 : 7,87% (355 głosów)
- ŚWITOWSKI Henryk Mieczysław: pozycja 2 : 1,73% (78 głosów)
- PIWNIK Katarzyna Anna: pozycja 3 : 2,79% (126 głosów)
- MICHNOWSKI Tomasz: pozycja 4 : 1% (45 głosów)
- STOPIŃSKA Agnieszka: pozycja 5 : 1,57% (71 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Iwona Maria: pozycja 6 : 2% (90 głosów)
- SURMACZ Marek Czesław: pozycja 7 : 2,11% (95 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD24:
- LEPIARZ Leszek Jarosław: pozycja 1 : 4,7% (212 głosów)
- WIERZCHOWSKI Jacek: pozycja 2 : 2,24% (101 głosów)
- MAŃKOWSKI Michał Andrzej: pozycja 3 : 2,17% (98 głosów)
- TOMCZYK Jowita Bożena: pozycja 4 : 0,58% (26 głosów)
- NAWROT Elżbieta Maria: pozycja 5 : 0,47% (21 głosów)
- PAJĄK Grażyna: pozycja 6 : 0,82% (37 głosów)
- PLUCNER Andrzej: pozycja 7 : 2,84% (128 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA MATERKA 2024:
- WIKARJUSZ Konrad Cyprian: pozycja 1 : 7,05% (318 głosów)
- LASOTA Michał Daniel: pozycja 2 : 2,84% (128 głosów)
- KARPETA Kamila Katarzyna: pozycja 3 : 1,95% (88 głosów)
- MAŚLIKOWSKI Jan Konrad: pozycja 4 : 1,35% (61 głosów)
- KRAKOWIAK Tatiana Edyta: pozycja 5 : 1,31% (59 głosów)
- HERMAN Kinga Żaneta: pozycja 6 : 0,38% (17 głosów)
- SZLĘZAK Hubert Patryk: pozycja 7 : 0,38% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY NOWEK:
- OŻÓG Marcin: pozycja 1 : 5,5% (248 głosów)
- KLIMEK Maciej: pozycja 2 : 1,09% (49 głosów)
- GREGIEL Karol Mateusz: pozycja 3 : 1,2% (54 głosów)
- LENART Anna Małgorzata: pozycja 4 : 0,71% (32 głosów)
- STRZELEC Izabela: pozycja 5 : 0,71% (32 głosów)
- KRAKOWIAK Anna Katarzyna: pozycja 6 : 0,75% (34 głosów)
- CIURA Dominika Józefa: pozycja 7 : 0,49% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT SKARŻYSKO:
- MAZURKIEWICZ Artur Konrad: pozycja 1 : 0,86% (39 głosów)
- KĄDZIELA Arkadiusz Benedykt: pozycja 2 : 0,51% (23 głosów)
- WNUK Łukasz Marek: pozycja 3 : 0,67% (30 głosów)
- LUZEŃCZYK Sylwia Agnieszka: pozycja 4 : 0,31% (14 głosów)
- JĘDRZEJEWSKA Patrycja: pozycja 5 : 0,44% (20 głosów)
- KOWALSKA Edyta Elżbieta: pozycja 6 : 0,35% (16 głosów)
- KOWALCZYK Robert Marek: pozycja 7 : 0,67% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA 2024:
- LEWANDOWSKI Rafał Sebastian: pozycja 1 : 2,17% (98 głosów)
- PNIAK Krzysztof: pozycja 2 : 1,2% (54 głosów)
- LEPIARZ Włodzimierz Marian: pozycja 3 : 2,39% (108 głosów)
- FIGARSKA Agnieszka: pozycja 4 : 0,33% (15 głosów)
- NASIADEK Justyna Katarzyna: pozycja 5 : 0,33% (15 głosów)
- PAWLAK Karolina Mariola: pozycja 6 : 0,11% (5 głosów)
- CYGAŃSKI Rafał Jacek: pozycja 7 : 0,31% (14 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STOPA Jerzy Tadeusz: pozycja 1 : 9,27% (431 głosów)
- KOSELA Dariusz Piotr: pozycja 2 : 2,09% (97 głosów)
- POLAK Agnieszka: pozycja 3 : 3,87% (180 głosów)
- SKUTNIK Andrzej: pozycja 4 : 2,26% (105 głosów)
- KOŁODZIEJ Grażyna Ewa: pozycja 5 : 0,67% (31 głosów)
- BIEGAJ Wacława Grażyna: pozycja 6 : 0,22% (10 głosów)
- KLUCZYK Sławomir Jan: pozycja 7 : 0,39% (18 głosów)
- RYKOWSKI Grzegorz Leon: pozycja 8 : 1,68% (78 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- CICHOŃ Katarzyna: pozycja 1 : 1,44% (67 głosów)
- SZAFRANIEC Eryk Feliks: pozycja 2 : 0,41% (19 głosów)
- RUDNICKA Ewa Barbara: pozycja 3 : 0,17% (8 głosów)
- FIEDOROWICZ Ignacy Dariusz: pozycja 4 : 0,22% (10 głosów)
- MOSIOŁEK Aleksander: pozycja 5 : 0,28% (13 głosów)
- DOMINIAK Mateusz Rafał: pozycja 6 : 0,13% (6 głosów)
- FALISZEWSKI Michał: pozycja 7 : 0,22% (10 głosów)
- KIJANKA Małgorzata Katarzyna: pozycja 8 : 0,17% (8 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ZALEGA Dariusz Henryk: pozycja 1 : 2,69% (125 głosów)
- MIKOŁAJEWSKI Andrzej Konrad: pozycja 2 : 0,99% (46 głosów)
- KĘDZIERSKA-PEJAS Anna Mariola: pozycja 3 : 0,34% (16 głosów)
- OMES Anna Henryka: pozycja 4 : 0,71% (33 głosów)
- KAPRZYK Tomasz: pozycja 5 : 0,22% (10 głosów)
- ROŻEK Agnieszka Iwona: pozycja 6 : 0,3% (14 głosów)
- KAMIŃSKA Aleksandra Anna: pozycja 7 : 0,37% (17 głosów)
- OSHKINA Paulina Sylwia: pozycja 8 : 0,15% (7 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GOLIK Leszek: pozycja 1 : 10,56% (491 głosów)
- FRANKIEWICZ Magdalena Iwona: pozycja 2 : 4,67% (217 głosów)
- MAMERSKI Piotr Tadeusz: pozycja 3 : 1,14% (53 głosów)
- MICHALSKA Iwona Sylwia: pozycja 4 : 1,16% (54 głosów)
- MAJEWSKA Barbara Zofia: pozycja 5 : 0,69% (32 głosów)
- BILSKI Arkadiusz: pozycja 6 : 0,65% (30 głosów)
- ZIELIŃSKI Tadeusz Ryszard: pozycja 7 : 0,54% (25 głosów)
- WIERZBOWICZ Barbara Magdalena: pozycja 8 : 1,12% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD24:
- JAMROZ Jacek Mirosław: pozycja 1 : 3,03% (141 głosów)
- BURYŁO Paweł Marek: pozycja 2 : 1,23% (57 głosów)
- WÓJTOWICZ Monika Agnieszka: pozycja 3 : 1,87% (87 głosów)
- HENTKA Igor Maciej: pozycja 4 : 1,55% (72 głosów)
- SZYMAŃSKA Magdalena Anita: pozycja 5 : 0,45% (21 głosów)
- WARSZAWA Łukasz Paweł: pozycja 6 : 1,72% (80 głosów)
- ŻMIJEWSKI Radosław Adam: pozycja 7 : 1,51% (70 głosów)
- BUDZIOSZ Anna: pozycja 8 : 2,67% (124 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA MATERKA 2024:
- ŁAPAJ Monika Jadwiga: pozycja 1 : 7,36% (342 głosów)
- HANC Marcin Andrzej: pozycja 2 : 0,45% (21 głosów)
- KAMIŃSKA Agnieszka Mirosława: pozycja 3 : 1,72% (80 głosów)
- AUDYCKA Grażyna Dorota: pozycja 4 : 1,61% (75 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Emilia Joanna: pozycja 5 : 1,05% (49 głosów)
- PLISAK Andrzej Wojciech: pozycja 6 : 0,15% (7 głosów)
- WESOŁOWSKI Maciej Tomasz: pozycja 7 : 1,14% (53 głosów)
- BILSKA Katarzyna Anna: pozycja 8 : 1,23% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY NOWEK:
- NOWEK Karolina Agata: pozycja 1 : 3,64% (169 głosów)
- KWAŚNIAK Mikołaj: pozycja 2 : 1,4% (65 głosów)
- PISAREK Dariusz Marek: pozycja 3 : 0,19% (9 głosów)
- DANIELSKI Łukasz Szczepan: pozycja 4 : 0,52% (24 głosów)
- TURKIEWICZ Agnieszka Krystyna: pozycja 5 : 0,19% (9 głosów)
- POZNAŃSKI Piotr: pozycja 6 : 0,37% (17 głosów)
- LECH Karina Magdalena: pozycja 7 : 0,15% (7 głosów)
- GABRYJELSKA Kinga Karolina: pozycja 8 : 0,49% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT SKARŻYSKO:
- BODO Mariusz: pozycja 1 : 2,95% (137 głosów)
- MRUZ Filip: pozycja 2 : 0,95% (44 głosów)
- KASPRZYCKA Renata Barbara: pozycja 3 : 0,67% (31 głosów)
- CHMAL Łukasz Piotr: pozycja 4 : 0,11% (5 głosów)
- KRÓL-BRAUER Martyna Maria: pozycja 5 : 0,49% (23 głosów)
- WARWAS Justyna Anna: pozycja 6 : 0,22% (10 głosów)
- SITEK Iwona Ewa: pozycja 7 : 0,11% (5 głosów)
- KRAWCZYK Marzena Grażyna: pozycja 8 : 0,54% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA DROGA 2024:
- DĄBROWSKI Andrzej: pozycja 1 : 1,91% (89 głosów)
- KALETA Damian: pozycja 2 : 1,61% (75 głosów)
- BOREK Paweł Jan: pozycja 3 : 0,95% (44 głosów)
- KUŚMIERCZYK Monika Joanna: pozycja 4 : 1,05% (49 głosów)
- ŻELAŚKIEWICZ Joanna Jadwiga: pozycja 5 : 0,32% (15 głosów)
- WILKOSZ Dariusz Leszek: pozycja 6 : 0,22% (10 głosów)
- ZBROSZCZYK Agnieszka: pozycja 7 : 0,37% (17 głosów)
- OLSZEWSKA Ewa Maria: pozycja 8 : 2,09% (97 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?