Udany Festiwal Gier Planszowych w Sandomierzu. Zawodnicy spotkali się przy planszówkach i grali w szachy. Kto zwyciężył? Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
W rywalizacji indywidualnej w Turnieju Szachowym znakomicie poradziła sobie Julia Płodowska z klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu,  która zajęła II miejsce.
W rywalizacji indywidualnej w Turnieju Szachowym znakomicie poradziła sobie Julia Płodowska z klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, która zajęła II miejsce. archiwum UM Sandomierz
W Sandomierzu rozegrano Festiwal Gier Planszowych. W zmaganiach wzięło udział 100 uczestników. Na stadionie miejskim rywalizowali szachiści, z kolei w Zielonym Centrum Kultury w Parku Piszczele zawodnicy rywalizowali w grach planszowych.

W Parku Piszczele zawodników oraz kibiców powitał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza. Następnie rozpoczęła się "Pokazowa partia szachowa" w plenerze. Zacięta i dynamiczna rywalizacja zakończyła się po 25 posunięciach remisem.

Festiwal odbywał się w dwóch miejscach. Na stadionie miejskim rywalizowali szachiści, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Obydwie grały systemem szwajcarskim siedem rund z tempem gry 15 minut na partię. Łącznie rozegranych zostało 112 partii szachowych.

• W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył: Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu

Natomiast w Zielonym Centrum Kultury w Parku Piszczele rywalizowali zawodnicy w grach planszowych.

• W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyły: Maja i Zosia Kurosz
  • W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu.

Triumfatorzy uhonorowani zostali pucharami, a pozostali najlepsi uczestnicy zawodów otrzymali medale. Dodatkowo wśród zawodników rozlosowane zostały upominki. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy okolicznościowy medal oraz ciepły poczęstunek.

Nad całością czuwał Paweł Kaput, wiceprezes Klubu Szachowego Salve Regina, a funkcję sędziego głównego pełnił Roman Kaput.
Organizatorem zawodów był: Sandomierski Klub Szachowy Salve Regina oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe