Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces "Smakoszy" ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Sandomierzu. Uczniowie odtwarzają zapomniane już odmiany czereśni

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Odmiany zapomnianych już drzewek owocowych, a dokładnie czereśni zostaną posadzone przy budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Wszystko za sprawą grupy uczniów z klasy 6c,  którzy odnieśli sukces w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Tradycyjny Sad
Odmiany zapomnianych już drzewek owocowych, a dokładnie czereśni zostaną posadzone przy budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Wszystko za sprawą grupy uczniów z klasy 6c, którzy odnieśli sukces w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Tradycyjny Sad archiwum szkola
Odmiany zapomnianych już drzewek owocowych, a dokładnie czereśni zostaną posadzone przy budynku Szkoły Podstawowej numer 3 w Sandomierzu. Wszystko za sprawą grupy uczniów z klasy 6c, którzy odnieśli sukces w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Tradycyjny Sad.

Praca, zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność uczniów klasy 6b Szkoły Podstawowej numer 3 w Sandomierzu pod opieką pani Ewy Wojny zostały nagrodzone. ,,Smakosze’’, bo tak nazywa się grupa uczniów, zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Tradycyjny Sad organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Grupa z Sandomierza zdobyła największą liczbę punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce w Polsce, w I etapie konkursu „Rozmawiamy o sadzie”. - Analizując cele projektu, to znaczy upowszechnianie wiedzy na temat tradycyjnych odmian oraz próbę przywrócenia ich na właściwe sobie miejsce, a także zwrócenie uwagi na ekologiczne sposoby pielęgnacji drzew niepowodujące negatywnego wpływu na środowisko, bardzo ich zainteresowały powiedziała Ewa Wojna nauczyciel przyrody i biologii w Szkole Podstawowej numer 3 w Sandomierzu.

Zgodnie z założeniami programu, uczniowie podjęli wiele działań, które udokumentowane zostały stosownymi sprawozdaniami. Zdobywali informacje, poszerzali wiedzę związaną z prowadzeniem ekologicznego sadu, przeprowadzili spotkania i wywiady z doświadczonymi sadownikami z naszego regionu, przygotowali plan założenia mini sadu z dobraniem odpowiednich odmian oraz miejsce, które będzie spełniało wymagane warunki uprawowe. Wszystkie ich działania dopełniła promocja planowanej inicjatywy wśród społeczności szkolnej, rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności.

- Uczniowie i nauczyciele z wielką przyjemnością przyjęli nominację do kolejnego etapu oraz informację o zajęciu tak wysokiej pozycji - dodała Ewa Wojna.

- Wygrana w tym etapie związana jest z profitami w postaci nagród rzeczowych oraz grantów na założenie mini sadu przy budynku szkoły. Wszyscy cieszymy się bardzo z możliwości dalszego udziału, ponieważ uczniowie mają już kolejne pomysły na realizację założonych celów projekt.

Mini sad zostanie posadzony przy budynku szkoły. Opiekę nad sadzonkami będą sprawować uczniowie 6c i nauczyciele realizujący projekt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto