Polecamy

Słoneczna niedziela w Sandomierzu. Tłumy turystów wypoczywały na Rynku (ZDJĘCIA) © Gabriel Przybylski
[1/154]

Słoneczna niedziela w Sandomierzu. Tłumy turystów wypoczywały na Rynku (ZDJĘCIA)

Tłumy turystów korzystało z ostatnich gorących dni na sandomierskim Rynku. Niedziela, 13 września rozpieszczała wszystkich wspaniałą, słoneczną pogodą. Starówka pękała w szwach. Nie sposób było znaleźć wolny stolik w restauracjach w centrum miasta. Ogromne kolejki ciągnęły się także przed wszystkimi lodziarniami.

Mnóstwo turystów spacerowało po Rynku oraz pod Bramą Opatowską. Duży wpływ na taką frekwencję w Sandomierzu miał także ostatni dzień Festiwalu Czekolady. Zobacz: Zakończenie Festiwalu Czekolady w Sandomierzu. Chałwa, lizaki, lody, ciasta oraz... oscypki w czekoladzie (WIDEO, zdjęcia)

Wiele osób korzystało z objazdowych wycieczek meleksami po mieście. Nie brakowało także atrakcji dla dzieci, najmłodsi mogli obserwować pokaz z wykorzystaniem kolorowych dmuchanych baniek.

Wartę honorową na Rynku pełnili rycerze z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Wzbudzali spory podziw przechodniów, którzy chętnie robili sobie z nimi zdjęcia.

Na Rynku zaparkowały food trucki, z których można było spróbować pysznych burgerów, frytek belgijskich, kurczaków czy kołaczy węgierskich. Idealnym wyborem podczas tak ciepłego i słonecznego dnia były orzeźwiające lemoniady.

Zobaczcie, co działo się w niedzielę w centrum Sandomierza >>>

Najnowsze wiadomości

reklama