Rondo Optymizmu - tak nazwano nowe rondo z imitacją instalacji krzemienia pasiastego w Sandomierzu

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Rondo Optymizmu - tak nazwano nowe rondo z imitacją instalacji krzemienia pasiastego w Sandomierzu.  Kiedy oficjalne nadanie nazwy?
Rondo Optymizmu - tak nazwano nowe rondo z imitacją instalacji krzemienia pasiastego w Sandomierzu. Kiedy oficjalne nadanie nazwy? Klaudia Tajs
Udostępnij:
Rondo Optymizmu - tak nazwano rondo na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza, Armii Krajowej i Wiejskiej w Sandomierzu. Decyzję podjęli radni Królewskiego Miasta. Niebawem na rondzie zostaną zainstalowane litery tworzące napis Sandomierz Światową Stoliocą Krzemienia Pasiastego. Zostanie także zamontowana tabliczka z nazwą ronda.

Z inicjatywy mieszkańców i innych grup społecznych do burmistrza Marcina Marca wpłynęły wnioski o nadanie dla nowo wybudowanego ronda nazwy: "Rondo Optymizmu" oraz "Rondo imienia Sandomierskich Kolumbów".
Propozycję nazwy Rondo Optymizmu zgłosiło kilkoro mieszkańców, których poparła Lokalna Organizacja Turystyczna „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej”. O wyborze nazwy Rondo Optymizmu -zadecydowała przeważająca liczba głosów 314 mieszkańców oddanych w internetowej ankiecie.

Podczas sesji, na której radni głosowali nad nazwą ronda Krzysztof Szatan, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o to, aby radni głosowali również nad propozycją Instytutu Pamięci Narodowej – „rondo imienia Sandomierskich Kolumbów", jednak wniosek radnego nie uzyskał jednak poparcia większości.

W głosowaniu za przyjęciem nazwy "Rondo Optymizmu" zagłosowało 12 radnych. Pięć osób było przeciwnych.

O ile o nazwie ronda decydowali radni Sandomierza, o tyle o jego wyglądzie decydują władze powiatu, które wybudowały rondo. W najbliższym czasie zastaną wokół obręczy zainstalowane litery, które utworzą napis: Sandomierz Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego. - Wiosną, dzięki posadzonej tam roślinności teren wokół instalacji krzemienia pasiastego nabierze kolorytu i całe rondo będzie się bardzo ładnie prezentowało - zapowiada Marcin Piwnik, sandomierski starosta.

Kiedy na rondzie zostanie zamontowana tabliczka z nazwą i czy będzie oficjalne oddanie ronda? Jak zapowiedział Piotr Wójtowicz naczelnik wydziału rozwoju, promocji inwestycji Urzędu Miasta Sandomierza temat jest omawiany i planowany przez pracowników wydziału komunalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie