Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe, wyższe opłaty za handel w Sandomierzu. Są też kolejne miejsca, za które trzeba płacić. Zobacz, które

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Do dotychczasowych miejsc, gdzie pobierano  opłaty targowe doszedł Plac 3 Maja, gdzie w grudniu po raz pierwszy odbył się jarmark świąteczny.
Do dotychczasowych miejsc, gdzie pobierano opłaty targowe doszedł Plac 3 Maja, gdzie w grudniu po raz pierwszy odbył się jarmark świąteczny. Klaudia Tajs
Zwiększenie liczby miejsc, na których za handlowanie będą pobierane opłaty targowe oraz uzależnienie wysokości tych opłat od sezonu turystycznego, to najważniejsze zmiany, jakie wprowadzili radni Sandomierza uchwalając nowe wysokości jednorazowych dziennych stawek opłaty targowej. Generalnie ceny za handel rosną.

Potrzeba usystematyzowania opłat targowych na terenie Sandomierza wiąże się z licznymi wydarzeniami plenerowymi o charakterze wystawienniczo-targowym, które corocznie organizowane są na terenie miasta zaistniała.

Do nowej tabeli opłat dodano miejsca, w których ze względu na ich atrakcyjną lokalizację dla organizacji wydarzeń wyznaczono odrębną stawkę opłaty targowej. Wprowadzono także gradację opłaty targowej ze względu na miejsca bardziej i mniej atrakcyjne dla sprzedających podczas trwania wydarzeń plenerowych. Wprowadzono dokładniejszy w stosunku do poprzedniej uchwały podział opłaty targowej ze względu na sezon niski i wysoki, w którym organizowane są wydarzenia plenerowe o charakterze wystawienniczo-targowym oraz ze względu na organizatora wewnętrznego gminę i jej jednostki organizacyjne i zewnętrznego - firmy, organizacje pożytku publicznego, instytucje.

Kliknij i pobierz uchwałę w sprawie zmiany uchwały dot. opłaty targowej

Jako sezon niski określono przedział czasowy od 1 grudnia do ostatniego dnia lutego. Jako sezon wysoki przedział czasowy od 1 marca do 30 listopada.

Zmiana jednorazowych dziennych stawek opłat targowych jak przyznał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza to realizacja wniosków płynących ze strony Rady Miasta.

- Żebyśmy krok po kroku zadbali o dochody naszego budżetu, bo wiemy, że pomysłów na wydatki mamy mnóstwo, a potrzeb jest niezliczona ilość - powiedział Marcin Marzec. - Coraz chętniej, i częściej, różni wystawcy chcą organizować przeróżne wydarzenia na terenie naszego miasta, stąd też potrzeba doszczegółowienia i określenia innych miejsc, niż te które występowały w uchwale do tej pory. Miejsc, gdzie może być prowadzony handel.

Do dotychczasowych miejsc, gdzie pobierano opłaty targowe jak "Mój Rynek", "Mały Rynek", Rynek główny, doszedł Plac Jana Pawła II i Plac 3 Maja, gdzie w grudniu po raz pierwszy odbył się jarmark świąteczny.

Ile zapłacą handlujący w Sandomierzu?

Dla przykładu za sprzedaż towarów na każdym metrze kwadratowym zajętej na ten cel powierzchni handlujący na głównym Rynku zapłacą 5 złotych dziennie za zajęty metr kwadratowy.

Z kolei za handel na Małym Rynku ta opłata wyniesie już 3 złote dziennie za metr kwadratowy.

Podczas imprez plenerowych od grudnia do lutego podmioty należące do gminy lub jej jednostki zapłacą w zależności od miejsca od 3 do 20 złotych dzienne za zajęty metr kwadratowy.

Ale już w sezonie wysokim od marca do listopada opłaty wyniosą od 3 do 30 złotych dziennie za metr kwadratowy. Podmioty zewnętrzne zapłacą nie 30 ale 40 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto