Gimnazjaliści za “Długosza” na trzecim miejscu w województwie

Małgorzata Płaza
Drużyna z Sandomierza spisała się znakomicie. W finale konkursu wywalczyła trzecie miejsce. M.Płaza
Uczniowie Gimnazjum numer 1 imienia Jana Długosza zajęli trzecie miejsce w IV Świętokrzyskim Turnieju Innowacji i Kreatywności - STIK.

W rywalizacji brały udział drużyny z 44 gimnazjów z województwa świętokrzyskiego. Sandomierską „jedynkę” reprezentowali: Katarzyna Dąda, Maciej Ochmański i Paweł Oszczędłowski.

Po eliminacjach okręgowych, w których drużyna ta zajęła drugie miejsce, do finału zakwalifikowało się 15 zespołów. Wtedy zawodnicy zmierzyli się z zadaniem problemowym, polegającym na zaprojektowaniu miejsca do spania dla dziecka przyszłości, programowali roboty, które musiały wykonać określone zadanie, oraz odpowiadali na 24 pytania z quizu wiedzy.

- Okazało się, że nasza drużyna z zadaniami logicznymi poradziła sobie doskonale, zdobywając 100 procent punktów. Organizatorzy podkreślili, że był to pierwszy tak wysoki wynik w historii konkursów STIK - relacjonują przedstawiciele szkoły.

Dodatkowo punktowana była aktywność kibiców. Gimnazjaliści z Sandomierza przygotowali plakaty, a podczas finału tańczyli, grali i śpiewali.

Organizatorem turnieju jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

Przygotowaniem uczniów i kibiców z Sandomierza zajęły się Bożena Brzezowska i Dorota Sokołowska.