Gwiazdy serialu o detektywie w sutannie przypieczętowały swoją obecność w Sandomierzu – na wystawie „Świat Ojca Mateusza” odsłonięte zostały odciski dłoni aktorów-odtwórców głównych ról.

ZOBACZ TAKŻE:
Marek Dutkiewicz ma swoją gwiazdę w Opolu


(Źródło:Nto.pl)


W brązie odciśnięte zostały dłonie: Kingi Preis, grającej gospodynię Natalię Borowik, Artura Żmijewskiego, odtwórcy tytułowej roli, Michała Pieli, czyli aspiranta Mieczysława Nocula i Piotra Polka, wcielającego się w postać komendanta Oresta Możejki. Na serialowej wystawie w Sandomierzu znajdują się również figury woskowe czwórki bohaterów.

W środowej ceremonii odsłonięcia odcisków dłoni uczestniczyli serialowa Natalia i aspirant Nocul.

- To uwiecznienie nas, już na stałe, na wystawie i w Sandomierzu. Jest to pomysł rodem z najlepszych festiwali filmowych - mówiła Kinga Preis.

W Sandomierzu, przyznała aktorka, znajduje się drugi odcisk jej dłoni, obok Międzyzdrojów.

Michał Piela po raz pierwszy odcisnął swoją dłoń. Serialowy Nocul zaznaczył, że odcisk trafił do wyjątkowego miejsca.

- Gdy się tutaj wchodzi, od razu czuje się atmosferę serialu. „Świat Ojca Mateusza” to fajnie pomyślane i wykonane miejsce - stwierdził aktor.

Artur Wnuk, właściciel wystawy nazwał nową atrakcję „minialeją gwiazd”. Zapowiedział, że alejka będzie się wydłużać - w „Świecie Ojca Mateusza” będą się pojawiać odciski dłoni kolejnych aktorów. Ujawnił także, że ekspozycja wzbogaci się, prawdopodobnie na początku przyszłego roku, o nową figurę. Nie chciał na razie zdradzić, kogo będzie przedstawiać.

Krzysztof Grabowski, producent serialu „Ojciec Mateusz” chwalił pomysł związany z odciskami dłoni aktorów. Zaznaczył, że „Świat Ojca Mateusza” jest pierwszą tego typu wystawą w Europie, stanowiącą gabinet figur woskowych z serialu w jego oryginalnej scenografii.

- Przez pięć miesięcy funkcjonowania odwiedziło ją ponad 50 tysięcy osób. To wielki sukces i duża promocja dla naszego serialu, który - warto pokreślić - ma wielomilionową widownię – powiedział Krzysztof Grabowski.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!