Katarzyna Dudek podczas rywalizacji w Pucharze Polski

Katarzyna Dudek podczas rywalizacji w Pucharze Polski. (© archiwum prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sandomierska zawodniczka wygrała Puchar Polski - już za tydzień wystąpi w mistrzostwach świata,które odbędą się w Budapeszcie


Katarzyna Dudek, reprezentująca Ludowy Klub Sportowy Sandomierz zdobyła złoty medal w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness w Mrozach. Za tydzień zawodniczka będzie rywalizować z paniami z całego świata,które odbęda się w Budapeszcie.

Wszechkategoria fitness sylwetkowe kobiet przyniosła Katarzynie Dudek najwyższe miejsce na podium.

Wielka radość

- Ogromnie się cieszę ze zwycięstwa. Radość jest tym większa, że podczas przygotowań do startu dopadały mnie infekcje. Zachorowałam tuż przed zawodami - mówi Katarzyna Dudek.

Na przygotowania złożyła się zarówno dieta - jak podkreśla zawodniczka, dostosowana do jej grupy krwi - a także treningi. Były to ćwiczenia siłowe, modelujące sylwetkę oraz ćwiczenia aerobowe.

- Trzeba uważać, aby nie przetrenować. Przetrenowanie może zniweczyć wcześniejsze wysiłki - mówi mistrzyni.

Najważniejsza jest sylwetka

Pani Katarzyna przypomina, że w jej dyscyplinie najważniejsza jest sylwetka - proporcje, to jak jest przygotowane ciało i mięśnie. - Podczas zawodów oceniane jest również, jak zawodniczka porusza się na scenie, czy jest kobieca. Znaczenie mają i takie elementy, jak opalenizna, strój, fryzura, makijaż, a nawet paznokcie - mówi Katarzyna Dudek.

Postawiła ma fiolet

Katarzyna Dudek postawiła na fiolet - podczas Pucharu Polski miała na sobie dwuczęściowy kostium w takim kolorze, bogato zdobiony cyrkoniami.

Od 8 lat

Katarzyna Dudek mieszka w Żurawicy w okolicach Sandomierza. Fitness trenuje od ośmiu lat. Namówił ją do tego, podobnie jak do startu w zawodach, jej partner. On przyprowadził ją do siłowni Ludowego Klubu Sportowego Sandomierz przy ulicy Słowackiego.

- Trenowałam przez te lata minimum cztery razy w tygodniu. Nie zaniedbywałam ćwiczeń. Ćwiczyłam dla siebie, nie pod kątem zawodów, choć przyznaję, że chodziła mi głowie myśl, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji - opowiada pani Katarzyna Dudek.

Sukcesyprzyszły po latach treningu

Pierwszy duzy sportowy sukces odniosła w kwietniu tego roku w swoim...debiucie. W Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w Kielcach wywalczyła podwójne zwycięstwo - w fitness sylwetkowym kobiet powyżej 168 centymetrów oraz fitness sylwetkowym kobiet OPEN. Był to jej pierwszy udział w zawodach.

Teraz wyjazd na mistrzostwa świata

Mistrzostwo Polski oznacza zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata. Pani Katarzyna będzie reprezentować tam nasz kraj. Zawody zostaną rozegrane za tydzień w Budapeszcie.

Zawodniczka intensywnie przygotowuje się do występu.

- Jestem w dobrej formie. Jedyne, co mogłoby mi przeszkodzić to kontuzja czy infekcja. Mam nadzieję, że to się nie przytrafi. Jestem dobrej myśli. Liczę na sukces - dodaje pani Katarzyna Dudek.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: